3 סיבות טובות לדאוג קודם כל לעצמנו

3 סיבות טובות לדאוג קודם כל לעצמנו

אנחנו משקיעים את הזמן ואת האנרגיות במשפחה, בחברים ובאנשים שאנחנו אוהבים. זה עושה לנו טוב, בעיקר משום שאנחנו מבינים שיש לנו כוח לעזור לאחרים, בוודאי אם אלה האנשים שאנחנו אוהבים יותר מכל. אלא שלרוב אנחנו שוכחים את האדם החשוב ביותר – אנחנו. כלומר, ברור שכולנו שמים את האחרים בראש מעייננו ואנחנו מאוד אוהבים לעזור להם, אבל אם לא נדאג לעצמנו, איך יהיה לנו את הכוח הנפשי לתמוך גם באחרים?

תחושת ביטחון מוגברת

כשאנחנו עושים למען עצמנו, עומדים על שלנו וגם משיגים את המטרה שלנו, אנחנו מרגישים בטוחים וחזקים יותר. אם כן, פנו זמן גם כדי לדאוג למה שחשוב יותר עבורכם. למשל, אם אתם מרגישים שנעשה לכם עוול מול ספק כלשהו, או לקוח שמעכב תשלום, עצרו וטפלו בבעיה בצורה יעילה ומדויקת. הגשת תביעה קטנה היא ממש לא אתגר בלתי אפשרי, ואם תעשו זאת תרגישו סיפוק אדיר כשתקבלו מענה לבעיה הקיימת. כשאתם דואגים לעצמכם אתם גם מחזקים את התחושה האישית, זו שמאפשרת לכם להרגיש מספיק חזקים ובטוחים כשאתם מסייעים לאחרים, וזה חשוב לא פחות.

זמן איכות

אתם ממש רוצים לעשות ספורט אבל אין לכם זמן או אנרגיות, ובסוף היום אתם מגיעים מותשים ורק רוצים לישון. זה מוכר לכולנו, אבל כשאתם עסוקים רק במירוץ אחר השעון אתם לא מספיקים שום דבר, בעיקר לא למען הנפש. אם כן, פנו את הזמן כדי להשלים אימון קצר בבוקר, גם אם יש לכם רק 20 דקות בכל יום. לחלופין, השאירו לעצמכם שעה אחת בסוף היום שבה תיהנו מכוס יין משובח, סרט שאתם אוהבים או פרק בסדרה שאתם מכורים אליה. כשאתם דואגים גם לזמן האיכות שלכם לעצמכם (או עם בן/בת הזוג), אתם טוענים מצברים.

חופשה קצרה מפעם לפעם

לבסוף, תכננו את החופשה הבאה שלכם, גם אם התאריך שלה נראה לכם רחוק מדי. חופשות קצרות, בין אם הן מתוכננות בישראל, בקפריסין, בניו יורק או על החוף בתאילנד, הן הזדמנות מעולה לנוח, להתאוורר, להתרחק מהשגרה הלוחצת, להשקיע במשפחה או בזוגיות, ובעיקר להגיע רעננים למשרד או לאינסוף המשימות שמחכות לכם. המשימות הללו תמיד יהיו שם, אז למה שלא תעצרו מדי פעם כדי לנוח מהן?


Comments are closed.