תזונה בריאה בזמן ההיריון

תזונה בריאה בזמן ההיריון

אחד המשפטים הפופולריים בקרב נשים הרות הוא המשפט הידוע: אני אוכלת בשביל שניים. מי שנושאת ברחמה תאומים עשויה אף להגדיל ולהדגיש שהיא אוכלת בשביל שלושה, על אף שזה לא מאוד מדויק. העובר בוודאי אינו זקוק לכמות גדולה של אוכל, וגם לא למזונות שאינם בריאים לגוף באופן כללי. למעשה, אם תרצי להבטיח היריון נוח ותקין שיעבור בצורה בריאה, ישנם כמה טיפים קטנים שיעזרו לך לשמור על הבריאות ועל תזונה נכונה לאורך התקופה כולה.

ממה כדאי להתרחק

באופן כללי ישנם לא מעט מזונות שמומלץ מאוד להימנע מהם בזמן ההיריון משום שהם אינם בריאים בתקופה הזו. ברשימה הזו ניתן למנות כמה מאכלים שנשים רבות מתקשות לוותר עליהם, לרבות סושי, ביצים רכות וכן בשרים ודגים שאינם מבושלים. לצד מזונות אלה ישנם גם משקאות שכדאי להתרחק מהם, ובראשם משקאות אלכוהוליים למיניהם, ומי שאיננה בטוחה מה מותר ומה אסור יכולה להתייעץ עם רופא הנשים שלה, או עם דולה מקצועית ומנוסה שתלווה אותה בתהליך ותעזור לה ללמוד איך לעבור את חודשי ההיריון באופן תקין, עם אכילה נכונה ומבלי להפריז בכמויות יתר על המידה.

אוכלים מסודר יותר

לאחר שהגדרנו מה אסור הגיע הזמן לעשות קצת סדר בכל מה שכן מותר לאכול. דגנים מלאים, ירקות, פירות ומזונות עשירים בחלבונים, כל אלה מומלצים מאוד בזמן ההיריון ואם תקפידי על ארוחות מסודרות המשלבות רכיבים מקבוצות מזון אלה אין ספק שתרגישי טוב יותר במהלך ההיריון וגם תוכלי לשמור על משקל תקין יחסית. על אף שהיריון, מטבעו, מביא עלייה במשקל, ישנה בכל זאת הגדרה למשקל המוגדר כתקין בהשוואה לעלייה דרסטית שעשויה להקשות עלייך ככל שיתקרב מועד הלידה, והיא בוודאי תשפיע על מצב הרוח לאחר מכן, כשתרצי לחזור אל משקלך המקורי. גם כאן אפשר וכדאי להתייעץ עם תזונאית המתמחה בנשים הרות, רופא ואף דולה שמלווה אותך לא רק במועד הלידה, אלא גם בחודשים המתוחים שמובילים אליה, ולאחר מכן. ככל שתדעי טוב יותר מה מותר ומה אסור, ואיך לשמור על קצב עליה סביר, כך גם התחושה הכללית שלך תהיה טובה הרבה יותר.


Comments are closed.