עושים סדר בבלגן – ובמינוס

עושים סדר בבלגן – ובמינוס

יכול להיות שאתם בכלל לא זוכרים את ההלוואה הראשונה שלכם. אולי זה היה רגע אחרי שהשתחררתם מהצבא ורציתם לטוס לדרום אמריקה, אולי כשהתקבלתם ללימודים האקדמיים ואולי ביום שבו החלטתם לצאת מהבית של ההורים ולשכור דירה לבד. סביר גם להניח שזמן לא רב עבר לפני שלקחתם הלוואה נוספת כדי לכסות מינוס, עוד אחת כשהחבר הכי טוב התחתן וגם הלוואה נוספת כשהחלטתם להקים עסק קטן משלכם.

הבעיה היחידה היא שכל הלוואה כזו צריך להחזיר, וגם אם כל אחת מהן מלווה בהחזר חודשי שנראה נסבל על הנייר – כשאתם מחזירים את כולן גם יחד אתם מגלים שלא נשאר כסף בחשבון הבנק, גם לא כדי לערוך קניה בסופר או לצאת לסרט עם חברים. אז נכון, התרחיש הזה אולי קצת קיצוני, אבל במקרים רבים הוא דווקא לא ממש כזה. אם תערכו סדר ותחשבו כמה אתם מכניסים לחשבון הבנק מדי חודש, ומצד שני כמה אתם מוציאים באמת, אתם עשויים להיות מופתעים. יכול מאוד להיות שתגלו שעם החזרי הלוואות, תשלום שכר דירה או משכנתא, וגם חשבונות, אינטרנט וטלפון, אתם מתחילים את החודש שלכם עם יתרה שלילית. וכך המינוס ממשיך לגדול.

אז מה עושים? אם אפשר לצמצם הוצאות הרי זה משובח, אבל דרך טובה יותר היא להתמודד עם החובות שלכם, להסתכל להם בעיניים ולהתחיל לשנות. כשהמצב קשה באמת, ואתם לא מצליחים לראות את האור בקצה המנהרה, יכול מאוד להיות שהגיע הזמן להתחיל מחדש. כדי לעשות את זה תוכלו לפנות לעורך דין שיעזור לכם להבין את החלופות (הסדר חוב, מחיקת חוב או פשיטת רגל?) וגם לבצע את כל המהלכים הנדרשים כדי לבחור אחת מהן ולהוציא אותה לפועל.

כשתעשו סדר והחשבון שלכם ייראה נקי וברור יותר, הכל ייראה פשוט הרבה יותר. אין סיבה שתגררו הלוואות עוד זמן רב כל כך, ואין סיבה שתראו את המינוס גדל אם אפשר קצת אחרת.

קישורים רלוונטיים בנושא:

האתר של יהונתן גולדברג – על הוצאה לפועל, פשיטות רגל ועוד

יהונתן גולדברג – מדריך העסקים של ישראל

יהונתן גולדברג – לשכת עורכי הדין

יונתן גולדברג – אתר EASY

יונתן גולדברג – Law Guide


Comments are closed.