לתכנן חדר כושר בבית

לתכנן חדר כושר בבית

אחת הסוגיות הכואבות ביותר, או לכל הפחות היקרות ביותר, היא סוגיית חדר הכושר. סביר להניח שגם אתם רציתם מאוד להירשם לחדר הכושר, ואולי אף עשיתם זאת פעם או פעמיים בעבר, רק כדי לגלות שאין לכם כוח ללכת, שאין לכם זמן או שהשעות שבהן אתם מתאמנים הן שעות שבהן צוות המכון ישן שנת ישרים, בזמן שבחוץ הירח אחראי על משמרת הלילה. אם כן, דרך טובה יותר, שתעודד אתכם להתאמן, תמנע תירוצים וגם תעלה לכם לאורך זמן קצת פחות – היא לתכנן לעצמכם חדר כושר פרטי, בבית. ולא, זה לא חייב להיות סיפור יקר.

מתחילים לסדר

אם אתם עומדים לעבור לבית חדש אתם יכולים לבחון מול קבלן הביצוע שלכם האם ניתן לסגור חדר נפרד לצורך המטרה החשובה הזו, או לחלופין, תוכלו לבחור חדר שישמש בחלקו כפינת עבודה ובחלקו כעמדת כושר. לאחר שתדעו מה השטח שעומד לרשותך ומה מידות החלל, תוכלו להתחיל לתכנן. כאן מוטב להשקיע ברכישת מכשיר אחד מרכזי שאחראי על הפעילות האירובית שלכם, כמו אופני כושר, הליכון או מכשיר אליפטי שמדמה את פעולת הסקי. במידה והתקציב מאפשר כדאי לשקול גם אפשרות להציב טלוויזיה על הקיר שממול, כך שתוכלו לראות סרט, סדרה או מהדורת חדשות בעודכם צועדים או מדוושים.

פעילות אנאירובית

לצד המכשיר האירובי המרכזי רצוי לאפשר לעצמכם גם פינה נוחה לאימון אנאירובי, ולשם כך תזדקקו למשקולות, מזרן לצורך אימון בטן איכותי או כל מכשיר אחר שיעזור לכם להשיג אימון איכותי. אם ביקרתם בחדרי כושר ואתם יודעים אילו מכשירים מתאימים לכם ואילו פחות, יהיה לכם קצת יותר קל לקבל החלטות. עם זאת, חשוב גם לזכור שהחדר הזה עומד להכיל בתוכו לא מעט חפצים יקרי ערך, ואם תהפכו את החלל לאזור שמוגדר גם לעבודה וגם לאימוני כושר, אתם כנראה עומדים להפקיד בו שלל פריטים שערכם הכספי גבוה למדי. אם כן, ודאו שהחדר מוגן היטב, שקלו אפשרות להתקין סורגים שימנעו פריצה והקפידו לנעול היטב את המקום כשאתם מסיימים את הפעילות בו. כך תגנו גם על הילדים שמסתובבים בבית ועשויים לטעות ולחשוב שהמשקולות הן משחק או שהמכשירים החשמליים משעשעים אותם, ולהסב לעצמם נזק לא מבוטל.


Comments are closed.