לשמור על שלום הילדים

לשמור על שלום הילדים

אנחנו מתאמצים להפוך את הבית לסביבה נעימה עבור הילדים, למקום שכיף לגדול בו לפינה שמזמינה אותם לשחק, ללמוד ולהתפתח. אלא שלפעמים נדמה שאנחנו לא ערים מספיק לסכנות סביבנו. נכון, כשהם מתחילים לזחול ועושים צעדים ראשונים אנחנו מתקינים שערים מיוחדים שימנעו מהם ליפול במדרגות או מתקנים ששומרים על הארונות נעולים כדי למנוע מהם להגיע אל חומרי הניקוי או אל החפצים החדים במטבח. האמת היא שצעדים אלה קריטיים, אבל יש עוד כמה צעדים שאולי לא חשבתם עליהם. בדקו את עצמכם.

מניעת החלקה

השארתם את הילד לרגע אחד באמבטיה, בזמן שאתם מביאים מגבת או פיג'מה, אבל בינתיים החליט העולל לצאת לבדו החוצה, החלטה שמתגלה לכם כשאתם שומעים חבטה ואחריה בכי, תוצאה של החלקה לא מאוד נעימה על הקרקע הרטובה. שטיח ביציאה מהאמבטיה או כיסוי סיליקון יעזרו לכם למנוע החלקות טוב יותר, גם כשהילד כבר קצת יותר גדול ועדיין מלא אנרגיות ופועל מבלי לשים לב לנעשה סביבו.

כאן לא נופלים

הילדים אוהבים לשבת על אדן החלון, לשחק עם הבובות או לנהל שיחות עם החברים שלהם, אבל הם שוכחים שאם ייטו את גופם במעלה אחת קדימה הם פשוט יפלו מטה. זו בדיוק הסיבה להתקין סורגים בבית, ולהקפיד על בחירה איכותית וטובה של סורגים שמתאימים לא רק לחזות המבנה ולעיצוב הכללי של הבית, אלא בעיקר לצורך שלכם. חומרים נכונים וביצוע מדויק של עבודת החיזוק, אלה הם צעדים קריטיים שיבטיחו לכם ראש שקט ובעיקר יאפשרו לילדים לשחק מבלי להסתכן. אגב, אם אתם עומדים לעבור לבית חדש ויש לכם קבלן שאחראי על הפרויקט, התייעצו עמו ונסו לגבש החלטה משותפת לגבי הדרך הנכונה לכם.

מטבח בטוח

לבסוף, גם המטבח שלכם זקוק לפתרונות מיגון יצירתיים. עמדת הסכינים יכולה להיות מסוכנת, ואם יש לילד איך לטפס אל השיש הוא עשוי להישען על מדף שיקרוס או להיתקל במוצרי חשמל מסוכנים. מנעו ממנו כל אפשרות לטפס, הרחיקו כיסאות ושרפרפים, ושמרו על שטח עבודה ניטרלי ונטול הפתעות מסוכנות. זה לא אומר שאתם לא צריכים להשקיע את הזמן וללמד את הילד, להסביר ולחנך להתנהלות בטוחה יותר, אבל ילדים קטנים עשויים שלא להפנים את המסר או להקל ראש ולחשוב שהם מוגנים ושכוחות העל של הגיבור מהסרט שראו קיימים גם אצלם. לכן רצוי להשקיע עוד קצת ולמנוע מהם את האפשרות לקחת סיכונים מיותרים מלכתחילה.


Comments are closed.