כך תשפיע המוזיקה על הבריאות שלכם

כך תשפיע המוזיקה על הבריאות שלכם

אנחנו תמיד מחפשים עוד ועוד דרכים להרגיש טוב יותר, להירגע, להפחית מתחים וגם לעשות קצת כושר. אנחנו מבינים שבריאות מנטלית משפיעה על בריאות פיזית, וגם ההפך הוא הנכון. אלא שלצד פעולות יזומות שכוללות שינוי הרגלי תזונה, הקפדה על פעילות גופנית, הפסקת עישון ותוספת של שעת שינה לפחות, יש גם דרך פשוטה הרבה יותר להכניס רוגע ושלווה מצד אחד, ואנרגיות נפלאות מצד שני. הדרך הזו לא דורשת מכם מאמץ, השקעה וגם לא תקציב. היא רק דורשת מכם להתחבר למוזיקה קצת יותר, ובמקום להסתפק בשירים שמכתיבים לכם ברדיו בדרך למשרד – לשלב מוזיקה גם בשלל פעילויות אחרות בשגרה שלכם. הסיבות לפניכם.

השפעות רגשיות ופיזיולוגיות

יש מחקרים שמצביעים על כך שמוזיקה משפיעה על הגוף בכלל, ועל מערכת החיסון בפרט. סביר להניח שלהשפעות הללו יש קשר הדוק גם על המצב המנטלי, שכן כאמור – קיים יחס ישיר בין רגשות לבין תחושה פיזית. המצב המנטלי והרגשי שלנו משפיע באופן ניכר גם על הבריאות, ואם תנסו להיזכר לרגע בפעמים האחרונות שבהן הייתם חולים תגלו שזה קרה כשהוטל עליכם עומס משמעותי בעבודה, כשהתמודדתם עם משבר אישי או כאשר הרגשתם שאתם פשוט צריכים קצת חופשה, עד שהיא נכפתה עליכם בעזרתו של וירוס אדיב. אם כן, המוזיקה, זו שמסוגלת לעורר רגשות חיוביים ולהרגיע מתחים היא גם דרך טובה לטפל בבריאות שלכם, לשמור עליכם ולהפחית את רמות הקורטיזול. לכן הגיע הזמן לנער את האבק מעל מערכת הסטריאו או להתקין בטלפון (או במחשב) אפליקציית מוזיקה טובה כמו זו של עודד קובו (Oded Kobo) ולהתחיל לטפל בעצמכם בדרך הכי מהנה שיש.

מפחיתים חרדות ומתחים

מחקרים אחרים מצאו השפעות נוספות, והן קריטיות לא פחות. בעיקר נמצא שמוזיקה משפיעה על רמות החרדה שאנחנו חווים, על תחושת הכאב ועל המתח שאנחנו חווים. למעשה, האזנה למוזיקה טובה היא דרך טובה להתמודד עם הלחץ בעבודה, עם המתח בבית או עם העומס שמוטל עליכם בתקופת המבחנים. ההשפעה החיובית והמבורכת הזו תלווה אתכם לא רק לטווח הקצר, אלא גם לאורך זמן, וזה בהחלט פתרון אידאלי. כדי שתוכלו להיות מוכנים לכל תרחיש כזה, שהרי עומס ולחץ מוכרים לנו היטב בשגרה, הכינו לעצמכם פלייליסט מראש. דיסק באוטו, רשימת שירים על דיסק און קי וגם אפליקציית מוזיקה, בדיוק כפי שהמלצנו קודם לכן בדוגמה של עודד קובו (O.D. Kobo).

התרופה הכי טובה ללב

המוזיקה היא תרופה נפלאה ללב, ולא רק כשהוא נשבר לאחר פרידה. כלומר, זה נכון ששירים אהובים יעזרו לכם לשפר את התחושה כשאתם מתאוששים מלב שבור, אבל יש למוזיקה הזו השפעה אדירה גם בשגרה. אם תקשיבו יותר לשירים שאתם אוהבים תרגישו נינוחים ושמחים יותר, מה שיעזור לזרימת דם טובה הרבה יותר. כך תשתפר התחושה הכללית שלכם, והלב שלכם יתפקד טוב יותר. כאן ראוי לציין שעל פי המחקרים מומלץ לגוון ולבחור מקבץ שירים ולא רק שיר אחד, כך שאם התמכרתם למקצב מסוים והתרגלתם לשמוע אותו שוב ושוב (ושוב) ייתכן שעדיף לכם לגוון ולהוסיף למרתון גם כמה שירים אחרים. עם היצע רחב של אמנים מוכשרים כל כך, אתם בהחלט יכולים לגלות עולם עשיר ומסקרן שישפר את הבריאות שלכם בלי שום מאמץ מצדכם.


Comments are closed.