כך תהפכו את הבית לבית בריא

כך תהפכו את הבית לבית בריא

קודם כל זריקת הרגעה: אנחנו ממש לא עומדים לדבר על תפריט בריא, על ספורט או על כמה חשוב לאכול המון ירקות מדי יום. כלומר, אלה נושאים חשובים אבל הם ממש לא העניין, לפחות הפעם. בעוד כולנו רוצים להרגיש בריאים אנחנו לא תמיד עושים את מה שאנחנו צריכים כדי להגיע לשם, וגם מי שאוכל סלט מדי יום ופעילות גופנית חמש פעמים בשבוע לא בהכרח מרגיש תמיד בשיאו. הסיבה היא שגם הבית – המבנה בן ארבע הקירות שבו אנחנו חיים – יכול להשפיע מאוד על התחושה הפיזית והרגשית שלנו. אז מה עושים כדי לשפר את המצב?

סביבת המגורים שלכם

מראה הבית, העיצוב שלו והתחושה שממלאת את הלב (ואת הגוף) כשאנחנו נכנסים הביתה, כל אלה תורמים גם לבריאות שלנו. או פוגעים בה, כמובן. אם המבנה כולו מרופט, אבני הבניין מטות ליפול והריצוף בלובי נראה די נורא, זו לא אווירה נעימה לחזור אליה. למעשה, זה המתכון הבטוח לתחושת ייאוש, תסכול ואפילו דיכאון. נסו לחשוב על הפעם האחרונה שבה ביקרתם בבניין חדש או משופץ ואיזו תחושת חמימות מילאה אתכם, וכמה יוקרתי ומזמין היה המקום. למרבה המזל יש היום דרכים טובות להתמודד עם הבעיה הזו, ובראשן פרויקט תמ"א 38. סביר להניח ששמעתם עליו אבל גם אם לא, הגיע הזמן שתכירו: זהו פרויקט שמאפשר מתיחת פנים משמעותית לבניין כולו, והוא מנוהל על ידי חברות מובילות ומנוסות מאוד כמו קבוצת הילה. בסוף התהליך הכל ייראה יפה ונקי יותר.

החדר האינטימי שלי

אחרי שטיפלנו במעטפת אפשר להיכנס קצת יותר פנימה, חזרה אל הבית. הביטו סביבכם ונסו להבין מה אתם מרגישים ומה בא לכם לשנות. אולי התאורה לא מספיק חזקה ולכן אתם מרגישים עייפים או עצובים יותר? אולי הספה לא נוחה בכלל, כך שחווית הצפייה בטלוויזיה היא לא החוויה הטובה ביותר? אולי החלל צפוף כל כך שאתם פשוט לא יכולים לאחר חברים, ותחושת הבדידות משתלטת עליכם? במקום לתת לרגשות השליליים לתפוס מקום זה בדיוק הזמן לנקות אותם מהדרך, וגם לטפל בבעיה עצמו. אתם לא צריכים לקחת הלוואה גדולה או לרוקן את הכיס כדי לעשות את זה, אבל אם תשקיעו בכמה פרטים קטנים תוכלו ליצור הבדל גדול. משינוי התאורה בחדר, דרך החלפת השולחן ועד להשלכת חפצים ורהיטים ישנים שרק מעמיסים על הבית ועל הלב. התחילו לדאוג לעצמכם ולפינה שלכם, מגיע לכם.


Comments are closed.