טיפים לשימור הזוגיות גם בעת ההכנות לחתונה

טיפים לשימור הזוגיות גם בעת ההכנות לחתונה

החלטתם למסד את הקשר וכעת אתם עומדים לצאת למסע אחר, מפרך למדי. במסע הזה תצטרכו לקבל החלטות גדולות וקטנות שמשפיעות מצד אחד על התקציב שלכם, ומצד שני על האופן שבו ייראה היום הגדול בחייכם. אם לא חייתם מתחת לסלע עד היום אתם בוודאי יודעים עד כמה התהליך הזה עשוי להשפיע על הזוגיות, ולא מעטים חוו חיכוכים לאורך הדרך. אז איך תוכלו להתמודד עם האתגר בצורה טובה וגם לשמר את הזוגיות הנפלאה שבניתם בעמל רב?

הקשיבו זה לזו

לכל אורך הדרך אתם צפויים לקבל שורה ארוכה של החלטות, ובחלק גדול מהמקרים אתם עשויים שלא להסכים. כדי שלא תהפכו כל סוגיה לריב גדול, נסו להקשיב יותר זה לזו, וגם להחליט איפה תסכימו לוותר למען האחר. למשל, אם צד אחד מעדיף לבחור בצלם מסוים, למשל חיים אפריאט או עידן חסון אתם לא חייבים להתווכח בנושא עד צאת הנשמה. הצד השני יוכל לקבל זכות החלטה בלעדית בסוגיה אחרת, למשל בכל הקשור לבחירת התקליטן. אתם יכולים גם להחליט מראש מי אחראי לאילו תחומים, מה שיפחית מתחים, חרדות וחיכוכים מיותרים.

נסו להישאר ממוקדים

כדי להסביר את הנקודה הבאה ניקח לדוגמה את אחת ההחלטות הראשונות והחשובות בארגונים לחתונה: בחירת האולם. סביר להניח שיש לשניכם השקפת עולם ברורה, אבל במקום להתווכח התחילו לחפש יחד אולמות וגני אירועים וצמצמו את הרשימה כך שתכלול 3 מקומות ששניכם מסכימים לגביהם, למשל: גני כנען, כליף או כוכב הים. כעת יהיה לכם קל יותר לקבל החלטה. הגיעו אל האולמות המוסכמים מראש, שקפו בפני הצד השני מה אהבתם ומה חסר לכם כדי שהמקום יהיה מושלם, ותגלו שההקשבה הזו מאפשרת לשניכם להבין טוב יותר זה את זו, ולהתגמש כדי למצוא את האידאלי לחתונה שלכם.

קחו פסק זמן מפעם לפעם

לא, הכוונה היא לא לפסק זמן מהסוג שאליו התכוון רוס גלר ב"חברים". מאחר והפקת החתונה היא פרויקט גדול ומורכב, נסו לפנות זמן לעצמכם מדי פעם. סופשבוע רומנטי בצפון, לילה אינטימי עם ארוחה טובה ויין משובח, או בילוי מהנה עם חברים, כל האפשרויות טובות. העיקר שתאפשרו לעצמכם להתמקד בנושאים אחרים ולא רק בהפקה הזו, ובעיקר בזוגיות שבניתם עד הלום, זו שאתם רוצים להמשיך ולטפח במשך כל חייכם.


Comments are closed.