הקשר בין הבית לבין הבריאות שלכם

הקשר בין הבית לבין הבריאות שלכם

קרה לכם אי פעם ששהיתם בדירה של חבר או בחדר העבודה של ההורים ופתאום הרגשתם לא במיטבכם? כאב ראש התגנב, אולי תחושה לא טובה בבטן, וכל מה שרציתם ברגע הזה הוא רק לישון. הבשורה הטובה היא שזה לא קשור לרגשות שלכם כלפי המארח שלכם, ולעיתים אנחנו מרגישים את זה גם בחדרים מסוימים אצלנו בבית. זה קורה משום שעיצוב החדר משפיע עלינו מאוד, וגם תחזוקת הבית כמובן. למשל, תאורה לא טובה פוגעת בנו ואף גורמת לעייפות או לכאבי ראש. באופן דומה, צבעים בוהקים מדי מכבידים על העיניים. אלו הן רק דוגמאות שממחישות עד כמה הסביבה הקרובה ביותר שלנו חשובה ומשפיעה.

חשבו על הפרטים הקטנים

כשאתם מחפשים דירה להשכרה או למגורים בדקו אותה קצת יותר לעומק. האם הגודל שלה מתאים, האם היא מחולקת בצורה נכונה והאם יהיה לכם קל לעצב אותה כמו שאתם אוהבים. זכרו שיש חשיבות גם לאור הטבעי, ולכן מומלץ לבחור מראש דירה מוארת בלבד, כזו שתחייב אתכם לתאורה מלאכותית מינימלית בלבד, בשעות שבהן השמש הולכת לישון. אם אתם מחפשים נדל"ן בארה"ב הסוגיות הללו כנראה פחות רלוונטיות, לפחות אם המטרה היא להשקיע בנכס שיניב לכם הכנסה קבועה. אם אתם רוצים לגור במקום הזה רצוי שהוא יתאים לצרכים שלכם ויאפשר לכם להרגיש נינוחים ושלווים בפינת האינטימית שתבנו לעצמכם.

צבעים נכונים והרבה אור

כאמור, האור הוא אחד האלמנטים המשפיעים ביותר, ולכן חשוב לתכנן את התאורה המלאכותית בצורה נכונה. אור לבן יכול להכביד עליכם לא מעט, בעוד תאורה רכה וחמימה יותר תנעים את זמנכם. השימוש בנורות לד גם הוא חשוב, ותופתעו לגלות שתאורה רגילה מחממת את החדר הרבה יותר. כשאתם מעצבים את החדרים ובוחרים את צבעי הקירות והרהיטים נסו לבחור בצבעים רכים ככל האפשר, בלי שילוב משוגע בין אדום, ירוק וסגול. השילוב הזה יכול להיות מדליק, אבל הבלגן בעיניים לא תמיד ינעם לכם.

בטיחות אישית

נושא נוסף שמומלץ להתייחס אליו בעיצוב הבית הוא הבטיחות האישית, שללא ספק משפיעה גם על הבריאות. תכננו בזהירות את המטבח, את חדרי השינה ובעיקר את המקומות שבהם הילדים מסתובבים ומשחקים. זה אולי נשמע מובן מאיליו אבל לעיתים אנחנו מפספסים את הפרטים הקטנים ביותר ומגלים בדיעבד שלא פעלנו בצורה נכונה. התאימו את הצרכים שלכם ושל בני הבית לכל רהיט ומוצר, ותגלו שאתם מרגישים הרבה יותר בטוחים. וגם הרבה יותר בריאים.


Comments are closed.