הקשר בין בריאות הנפש לבריאות הגוף

הקשר בין בריאות הנפש לבריאות הגוף

אחד המשפטים המוכרים ביותר בחדרי הכושר, במועדוני הבריאות וגם אצל לא מעט אנשי מקצוע מעולם הפסיכולוגיה, הוא המשפט הנדוש (והנכון) – נפש בריאה בגוף בריא. זה בהחלט  נכון לומר שכשאנחנו אוכלים נכון,  מתאמנים ומקפידים על שגרה בריאה וטובה, אנחנו גם מרגישים יותר טוב ומתמלאים באנרגיות אחרות. מן הצד השני, כשאנחנו מרגישים טוב ועושים את מה שבאמת נעים לנו, אנחנו גם מקבלים החלטות בריאות יותר, בוחרים ענף ספורט שכיף להתמכר אליו ומעדיפים מזונות בריאים יותר. אם כן, איך תוכלו לשפר את מצב הרוח ואולי, באותה הזדמנות, גם לשפר את הבריאות הפיזית שלכם?

סמנו מטרות והתחילו להגשים

לכולנו יש מטרות ויעדים, גם אם לעיתים אנחנו מתקשים לנסח במדויק לאן אנחנו רוצים להגיע. אם כן, עצרו לרגע ונסו לחשוב מה חשוב לכם באמת ואיך תוכלו להגיע אל המטרה בדרך הנכונה. אם מעולם לא הוצאתם רישיון נהיגה הירשמו כעת לקורס תיאוריה ולשיעורי נהיגה, וקחו את הזמן הדרוש כדי ללמוד כמו שצריך ולקבל את הרישיון המיוחל. כך תסמנו וי על מטרה גדולה מאוד, ותוכלו גם להרגיש חופשיים יותר לצאת לחופשות, לאירועים משפחתיים או לבילויים. אם תמיד רציתם ללמוד צילום ולא היה לכם את הזמן, עכשיו הזמן לבחור סדנה מתאימה או קורס שמתקיים בשעות נוחות עבורכם, ולהעשיר את עולמכם בידע שללא ספק תוכלו ליהנות ממנו (ואולי גם להרוויח ממנו בעתיד).

זמן איכות עם אנשים קרובים

אתם עסוקים מאוד, רצים בין פגישות לסידורים ומנסים למצוא את הזמן גם לטפל בבית ואולי להספיק אימון בחדר הכושר. כל אחת מהמטלות שלכם חשובה בפני עצמה, אבל אם תפנו ערב בשבוע למפגש עם אנשים קרובים וחברים טובים תגלו שאתם מתמלאים באנרגיות בלתי רגילות. אם הזוגיות שלכם מושפעת מהלחץ ומהעומס ששניכם חווים – כל אחד התחום העסקי שלו – החליטו שאתם מפנים יום אחד בשבוע רק בשבילכם. צאו לארוחת ערב טובה, התפנקו עם יין איכותי או חפשו דרך מקורית לבלות יחד. האנשים הקרובים אליכם ביותר יכולים להסיח את דעתכם מכל המטלות והמחויבויות, ובאותה המידה גם להקשיב, להכיל ולייעץ. תנו להם את המקום הזה ותגלו כמה גדול השינוי בחייכם.


Comments are closed.