האם יש קשר בין כסף לבריאות?

האם יש קשר בין כסף לבריאות?

לאורך שנים הכרנו משפטים שונים הקשורים לכסף ולבריאות, ושמענו לא מעט דיונים סביב השאלה – האם קיים בכלל קשר בין השניים. אלא שהפעם לא נדון בשאלה האם אנשים עשירים יהיו בהכרח בריאים יותר, וגם לא נדון במחירי הבריאות בישראל. למעשה, השאלה החשובה יותר היא איך משפיעות החרדות והדאגות הכלכליות שלנו על הבריאות, והאם יש לנו דרך למנוע את זה. תשובה חד משמעית נתקשה אולי לספק, והאופן שבו המתח והלחצים משפיעים על הבריאות שונה בין אנשים שונים. עם זאת, אין ספק שאפשר להבטיח חיים הרבה יותר רגועים, מסודרים ובריאים, אם רק פועלים בצורה מחושבת הרבה יותר. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להפחית לחצים וליהנות מהכסף, מבלי שהוא יהפוך למכשול.

הכירו את המצב האמיתי

לפני הכל, ברוכים הבאים לעולם האמיתי. בעולם הזה המצב יכול להיות קצת שונה מהמצב שאתם מכירים. אנשים רבים נוטים לחשוב שהכל בסדר, שהם קצת במינוס אבל אוטוטו גם זה יעבור בזכות קרן השתלמות או חודש אחד שבו הם יוציאו קצת פחות כסף. אחרים, בעלי עסקים, עשויים לקבוע שהסיבה לקושי הנוכחי הוא ירידה נקודתית במכירות, בין אם בגל החגים המתקרבים ובין אם משום שזוהי פשוט עונה קצת יותר חלשה. אלא שזה לא באמת משנה מה קורה מסביב, אלא מה קורה באמת בחשבון הבנק שלכם. יעוץ פיננסי על ידי גורם מקצועי הוא אחד הכלים המשמעותיים והטובים ביותר שעומדים לרשותכם, ועם הניתוח המקצועי הזה, שיכלול בחינה מעמיקה של כל ההתחייבויות, ההכנסות וההוצאות שלכם, תוכלו לדעת בדיוק מה מצבכם ואיך אפשר לצמצם את המינוס בבנק, את החזרי ההלוואות ואת המחויבויות שאתם רחוקים מלכסות.

מתמודדים עם המציאות

אם המציאות היא שאתם לא מסוגלים לעמוד בהחזרים החודשיים שלכם, שהעסק שלכם לא מחזיר את ההשקעה וגם לא מביא לרווחים, ושאתם נעשים חולים ומדוכאים בניסיון לעשות סדר בבלגן שנקרא חשבון העובר ושב שלכם, הגיע הזמן לעצור. אם לאחר יעוץ פיננסי ועזרה מקצועית אתם מגלים שאין לכם כל דרך לעמוד בנטל הגדול שמוטל על כתפיכם, הגיע הזמן לשחרר ולהודות שנעשתה טעות. קחו אחריות וגם אם חלילה הגעתם למצב שבו אתם זקוקים לשירותיו של עורך דין פשיטת רגל, אין זה אומר שאתם חסרי תקנה. דווקא מהנקודה הזו תוכלו להתחיל לשפר, לתקן, ללמוד ולפעול בצורה נכונה וחכמה הרבה יותר. בעיקר, תוכלו לנשום שוב, ולהוריד משקל רב שמעמיס על הנפש שלכם.


Comments are closed.